REKLAMA

Velikonoce na Veselém Kopci

 

V pátek 14. dubna zahájí muzeum v přírodě na Veselém Kopci jubilejní 45. návštěvnickou sezonu. Pro tento slavnostní okamžik je připraven program s názvem Velikonoce na Veselém Kopci. Od Velkého pátku 14. 4. do Velikonočního pondělí 17. 4. budete mít možnost prohlédnout si interiéry roubenek doplněné o ukázky velikonočního pečiva, zdobených vajíček a dalších tradičních předmětů.

 

Dozvíte se tu například o tom, jaké byly tradiční způsoby zdobení kraslic na Horácku nebo co lidé žijící před sto lety jedli na Boží hod velikonoční. Lidoví řemeslníci předvedou pletení pomlázek, zdobení kraslic různými technikami, pečení a tvarování velikonočního pečiva a další. Po všechny dny si budou moci děti i dospělí vyzkoušet tradiční jarní hry – například tlučení špačků, honění obruče a chůzi na chůdách.

 

Připraven je doprovodný program: v pátek 14. dubna vystoupí folklorní soubor Kohoutek z Chrudimi a v neděli 16. 4. zahraje dechový kvintet Mrákotínka z Mrákotína. V pátek 14. dubna bude poprvé ve statku z Mokré Lhoty otevřena výstava s názvem Mozaika tradiční lidové kultury Pardubického kraje, která přiblíží fenomény z oblasti lidové kultury zapsané na krajském seznamu nemateriálního dědictví.

 

Velikonoční jídla připravená podle tradičních receptů bude nabízet i Hospoda Na vejměnku přímo v areálu muzea. K dopravě na Veselý Kopec můžete využít i pravidelné autobusové linky. O Velikonocích bude Veselý Kopec přístupný denně i v pondělí 17. 4. od 9 do 16 hodin.

 

Soubor lidových staveb Vysočina

Příčná 350

539 01 Hlinsko

 

Více informací: www.vesely-kopec.eu

 

Foto: Pixabay

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Sobota Neděle Pondělí
Polojasno
3°C /-4°C
Polojasno
8°C /0°C
Polojasno
9°C /1°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace