REKLAMA

Oblíbené řemeslné dílny v Klášterech Český Krumlov jsou v březnu poprvé otevřeny každý den

 

Unikátní komplex středověkých klášterů v Českém Krumlově je nejen vzácnou historickou památkou, ale také interaktivním prostorem pro poznání a zážitky. Velkým lákadlem jsou zdejší řemeslné dílny, které jsou v březnu poprvé otevřeny každý den. Návštěvníci všech generací si mohou vždy od 10 do 18 hodin ve dvou až třech dílnách, podle aktuální nabídky, prohlédnout a osahat autentické vybavení a produkty a vlastními silami vytvořit řemeslný výrobek. Těšit se můžete na pekařku, brašnáře, švece, knihaře, barvíře, hrnčíře či kováře. V sobotu 18. března od 10 do 18 hodin bude navíc otevřena Řemeslná ulička u Klášterního dvora s praktickými ukázkami z tradičních řemesel provozovaných ve středověkých klášterech a městech a nabídkou nejrůznějších dobových produktů.

 

Českokrumlovské kláštery se v březnu stanou dějištěm hned několika zajímavých akcí. V pátek 17. března od 18.30 do 19.30 hod. jsou děti zvány na Noc literatury do herny Interaktivní expozice lidských dovedností. (Vzhledem k omezené kapacitě nutná předchozí rezervace v Návštěvnickém centru Klášterů Český Krumlov, vstup zdarma.) Dospělí mohou ve 20 hod. zavítat na besedu s buddhistickým mnichem o životě v klášteře a problematice Tibetu ve velkém sále bývalého konventu klarisek. Akce, jejímž hlavním hostem bude buddhistický mnich Pemu Samdupa, je připravena ve spolupráci se sdružením MOST v rámci festivalu PRO TIBET 2017 a výtěžek ze vstupného je určen na podporu vzdělání v ženském buddhistickém klášteře.

 

V sobotu 18. března od 14 do 16.30 hod. je na programu zdarma přístupný mezinárodní seminář na téma kulturní zvyklosti návštěvníků Krumlova, pořádaný Sdružením průvodců Český Krumlov a Český Krumlov Tourism. V 18.30 a 20.00 hod. jsou připraveny poslední večerní komentované prohlídky filmové výstavy Císařův Pekař – Pekařův Císař, která je přístupná už jen do konce března.

 

Velký sál bývalého konventu klarisek v neděli 26. března provoní bylinky. Od 10 do 13 hod. a od 15 do 18 hod. je připraven Bylinkový workshop s výrobou univerzální bylinkové masti a čajů na podporu žlučníku a jater pod vedením zkušené bylinkářky Radmily Malinovské. (Vzhledem k omezené kapacitě nutná předchozí rezervace v Návštěvnickém centru Klášterů Český Krumlov, vstupné 500 Kč/osoba.)

 

Březnový harmonogram řemeslných dílen v Klášterech Český Krumlov

Čt 9. 3. – brašnář a švec, knihař

Pá 10. 3. – kovář, hrnčíř

So 11. 3. – kovář, knihař

Ne 12. 3. – kovář, hrnčíř

Po 13. 3. – pekařka, knihař, hrnčíř

Út 14. 3. – brašnář a švec, pekařka

St 15. 3. – brašnář a švec, knihař

Čt 16. 3. – brašnář a švec, pekařka

Pá 17. 3. – brašnář a švec, hrnčíř

So 18. 3. – kovář, brašnář a švec, barvíř, pekařka, knihař, hrnčíř

Ne 19. 3. – kovář, hrnčíř

Po 20. 3. – brašnář a švec, hrnčíř

Út 21. 3. – brašnář a švec, pekařka

St 22. 3. – pekařka, knihař

Čt 23. 3. – brašnář a švec, pekařka

Pá 24. 3. – kovář, hrnčíř

So 25. 3. – kovář, brašnář a švec

Ne 26. 3. – kovář, hrnčíř

Po 27. 3. – brašnář a švec, knihař, hrnčíř

Út 28. 3. – pekařka, knihař

St 29. 3. – brašnář a švec, pekařka

Čt 30. 3. – brašnář a švec, knihař

Pá 31. 3. – brašnář a švec, hrnčíř

 

Více informací na www.klasteryck.cz

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Sobota Neděle Pondělí
Polojasno
3°C /-4°C
Polojasno
8°C /0°C
Polojasno
9°C /1°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace