REKLAMA

Soutěž pro seniory dá příležitost každému

 

Poděbrady – Centrum sociálních a zdravotních služeb Poděbrady, o.p.s., vyhlašuje XVIII. ročník soutěže Šikovné ruce našich seniorů – pro radost a potěšení. Cílem soutěže je aktivizace seniorů, naplňování jejich volného času, uchování kvality života, zlepšení psychického a zdravotního stavu. V loňském roce se soutěže zúčastnilo 1 207 seniorů a bylo vystaveno 3 650 prací. Soutěž je vyhlášena pro: seniory žijící v domácnostech, klienty pečovatelské služby, seniory v klubech důchodců a v ostatních seniorských skupinách (STP, SPCCH, Sdružení Parkinson apod.), obyvatele domovů pro seniory.

 

Práce účastníků soutěže budou prezentovány na samostatné výstavě Šikovné ruce našich seniorů na Výstavišti v Lysé nad Labem v rámci celorepublikové výstavy Senior – Handicap: aktivní život 2017, která se uskuteční ve dnech 22. – 25. června 2017. Soutěží se v těchto činnostech: ruční a výtvarné práce, literární práce, fotografie.

 

Vyhlášení soutěže výtvarných a ručních prací

 

Do soutěže budou zařazeny výtvarné a ruční práce, které senioři vytvořili dle vlastní fantazie a zájmů v průběhu minulého roku, z různých druhů materiálů i různými technikami, jako například vyšívání, háčkování, pletení nebo práce ze dřeva, kovu, hlíny, papíru, výrobky ze suchých květin a plodů a dalších materiálů.

 

Přihlášku do soutěže je nutno zaslat nejpozději do 22. května 2017. Vystavovatel pak přiveze své výrobky na Výstaviště v Lysé nad Labem v pondělí dne 19. června 2017, kde mu bude od 9 h vyhrazena výstavní plocha, na které si své výrobky může naaranžovat sám nebo za pomoci aranžérky, která dohlíží na celkový vzhled výstavy.

 

 

Vyhlášení soutěže literárních prací

 

Téma: Zlatý člověk

 

Soutěže se může zúčastnit každý senior (jednotlivec), který má potřebu literárního či básnického vyjádření, a to v kategoriích: próza – max. dvě literární práce o max. třech stranách textu (povídka, fejeton, vyprávění…), poezie – max. 3 básně.

 

Vyhlášení soutěže fotografických prací

 

Téma: Podzim – nejkrásnější období v životě i v přírodě

 

Zúčastnit se může každý senior šesti jednotlivými snímky či dvěma fotografickými cykly nejvíce o pěti snímcích. Fotografie mohou být černobílé i barevné ve formátu nejméně 13 x 18 cm.

 

Uzávěrka příjmu fotografií je 22. května 2017.

 

Bližší informace o všech třech soutěžích najdete na www.centrum-poděbrady.info.

 

Převzato z www.mistnikultura.cz, autor Jan Řehounek

 

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Úterý Středa Čtvrtek
Dešťové přeháňky
18°C /12°C
Dešťové přeháňky
15°C /9°C
Dešťové přeháňky
18°C /7°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace