REKLAMA

Začal předprodej na Mezinárodní hudební festival Dvořákova Praha 2018!

Publikováno dne 28.3.2018

 

V druhém roce kompletní přehlídky děl pro sbor a orchestr, který se koná od 7. do 21. září, představí Dvořák Collection Svatební košili, oslaví sto let republiky Svatou Ludmilou, zazní Lužanská mše i Americký prapor.

Letos se završí dvouletý cyklus festivalu, ve kterém klíčová programová řada Dvořák Collection představuje celou mistrovu tvorbu oratorní a kantátovou včetně jeho mše, v nichž se snoubí síla mnohačetného sborového zpěvu i sólistů s orchestrem.

Slavnostní zahajovací koncert 7. září bude patřit úchvatnému spojení dvou géniů: Dvořákově kantátě na slova Svatební košile Karla Jaromíra Erbena. Za dirigentským pultem České filharmonie stane dirigent z nejpovolanějších Jakub Hrůša, Český filharmonický sbor Brno povede Petr Fiala a sólové party uslyšíme v podání sopranistky Kateřiny Kněžíkové, tenoristy Richarda Samka a basisty Svatopluka Sema. Monumentálním oratoriem Svatá Ludmila v kompletní verzi připomene 15. září Dvořákova Praha 100. výročí vzniku Československé republiky. Českou filharmonii v díle, v němž se kongeniálně spojuje Dvořákova hluboká víra s jeho neokázalým a upřímným vlastenectvím, opět povede Jakub Hrůša, Pražský filharmonický sbor Lukáš Vasilek, sólisty budou sopranistka Kateřina Kněžíková, slovenská mezzosopranistka Alena Kropáčková, tenoristé Richard Samek a Ondřej Koplík a slovenský basista Jozef Benci. Koncert bude živě přenášen na venkovní scénu na náměstí Jana Palacha, kde se k provedení v duchu české sborové tradice přidají před siluetou Hradčan četné česko-slovenské sbory. Myšlenka je inspirována velkolepým provedením Svaté Ludmily v roce 1904, při kterém účinkoval sbor čítající prý až 1 600 zpěváků.

Předprodej vstupenek zahájen!

Více informací a kompletní program ZDE


>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Středa Čtvrtek Pátek
Dešťové přeháňky
5°C /3°C
Oblačno
7°C /0°C
Zataženo
12°C /6°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace