REKLAMA

Hudební festival Znojmo 2017

 

13. ročník Hudebního festivalu Znojmo i letos stmelí excelentní hudbu, vyhlášená vína a přátelskou atmosféru letního Znojma. Akce pravidelně přináší publiku širokou paletu hudebních stylů i druhů, propojuje zdánlivě nespojitelné a bourá hranice mezi žánry. Pojítkem koncertů letošního ročníku je 500. výročí vystoupení Martina Luthera, otce reformního hnutí v Evropě. Akce festivalu se nesou v duchu stýkání a potýkání protestantské a katolické hudby.

 


Dramaturgickým vrcholem je festivalová stagiona. Světová premiéra scénického projektu ve stylové interpretaci sestává z děl Heinricha Schütze a vypraví příběh o zrození a smrti Ježíše Krista s velmi působivou scénografií vytvořenou na míru kostela sv. Michala ve Znojmě.

 

Všechny koncerty jsou doprovázeny ochutnávkou vín regionálních vinařů. A jelikož k dobrému vínu patří i lahodné jídlo, připravuje několik znojemských restaurací i speciální festivalová menu. Uvolněná nálada letního Znojma v kombinaci se špičkovými umělci a autentickými díly činí z Hudebního festivalu Znojmo mimořádnou společenskou událost. Mnoho programů vzniká přímo na míru festivalové dramaturgii, většina akcí je uvedena ve světové premiéře a často nejsou nikde jinde k vidění.

 

PROČ SI FESTIVAL NENECHAT UJÍT

 

AUTENTICKÉ ZPRACOVÁNÍ

Inscenace jsou nastudovány v duchu stylové interpretace hudby starších slohových období.

 

VÍNO A GASTRONOMIE

Téměř dvě desítky vinařů Znojemska na koncertech provádějí degustace a besedy o víně.

 

VLASTNÍ PRODUKCE

Jako jediný festival v Česku každoročně vytváří scénickou stagionu s umělci světových scén.

 

NETRADIČNÍ MÍSTA

Během festivalu ožívají hudbou, tancem a divadlem různá místa historického města.

 

Více na www.hudbaznojmo.cz.

 

 

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Neděle Pondělí Úterý
Polojasno
7°C /-5°C
Polojasno
12°C /0°C
Polojasno
13°C /2°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace