REKLAMA

MHF Lípa Musica odhaluje program letošního 16. ročníku

 

16. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica se uskuteční v termínu od 15. září do 12. listopadu s tradičním letním prologem, který proběhne 11. srpna. Festival letos nabídne řadu 24 akcí na 18 místech Libereckého, Ústeckého kraje a v saském pohraničí.

 

Lípa Musica bude i v roce 2017 mezinárodní hudební přehlídkou, která reflektuje odkaz klasické hudby v plné jeho šíři, doplňuje jej o žánry hudebního divadla, baletu, tance i neklasické žánry hudební (zejména world music) a své regionální zakotvení přesahuje záběrem do dvou krajů i pohraničí. Ústřední programová idea festivalu vykrystalizovala díky uvědomění si role kulturní instituce působící v regionu, jehož identita byla historicky utvářena i zraňována střetáváním kultur. I v letošním roce bude česko - německý kulturní dialog zásadní programovou linií a rozvine se i d íky zařazení dvou nových lokalit včetně saské metropole Drážďan. Neméně významnou je však i snaha o kulturn í rozvoj českého regionu a oživování jeho lokalit kvalitní hudební nabídkou. V oblasti interpretační a programové je pak zřejmým posunem získání umělecké garance osobností Radka Baboráka, světově renomovaného hornisty a dirigenta, který se nejen stává spolutvůrcem programu fes tivalu pro následující roky, ale také aktivním elementem v rovině sólové a komorní a navíc garantem vlastního festivalového orchestrálního tělesa.

 

„Díky uplynulému ročníku jsem si uvědomil a znovu připomněl hlavní myšlenku a poslání festivalu. Tou je oživování regionu formou pořádání koncertů, chceme přispívat ke zlepšení kulturní úrovně místa, kde žijeme, a ukázat krásy severočeského regionu a sousedního Německa prostřednictvím hudby. Lípa Musica bude tedy i nadále pořádat koncerty nejen ve větších městech regionu, ale mnohdy i v malých obcích, které zkrátka nemají vždy mo žnost setkat se se špičkovým uměním. V oživování a v probouzení zájmu o kulturu a náš region vidíme hluboký smysl a hlavní poslání našeho snažení,“ říká Martin Prokeš, ředitel a zakladatel festivalu.

 

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji od 2. května 2017 ve festivalové kanceláři, na webových stránkách festivalu, ve vybraných koncertních místech nebo v síti Colosseum Ticket společnosti Perfect system.

 

„Šestnáctý ročník nabídne řadu projektů, v nichž se v různých podobách prolíná tanec, představí se mnoho tváří barokní, ale také klasické hudby pozdějších období. Velkými lákadly určitě budou projekt Joela Frederiksena Requiem za růžový měsíc, představení vynikajícího dua německých flamenkových kytaristů Café del Mundo, hudebně - scénický kus pro klarinet Harlekýn či Orquestrina aneb když hvězdy hrají a tančí Radka Baboráka. Anebo závěrečný večer. Více než dva roky jsme čekali na příležitost pozvat jednoho ze současných světově nejúspěšnějších operních pěvců, Adama Plachetku. V odborných kruzích se o něm mluví jako o nejlepším mozartovském barytonistovi své generace, a proto jsem se rozhodli jej právě v tomto repertoáru představit i festivalovému a zejména libereckému publiku. Mozartovské operní gala doplní instrumentální ukázky z pera tohoto velikána, jichž se ujme soubor Pražští komorní sólisté. Tento komorní ansámbl s velmi zajímavou historií je v současné době veden Radkem Baborákem a stává se od letošního roku i festivalových orchestrem Lípy Musicy. Věřím, že toto propojení špičkových umělců bude skutečnou pomyslnou třešničkou na dortu a událostí, která ozdobí nejen program festivalu, ale také Šaldova divadla a vůbec celého Liberce,“ představuje nejvýznamnější akce Martin Prokeš.

 

www.lipamusica.cz

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Sobota Neděle Pondělí
Polojasno
3°C /-4°C
Polojasno
8°C /0°C
Polojasno
9°C /1°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace