REKLAMA

Jazzová legenda Miroslav Vitouš vystoupí v rámci Mezinárodního dne jazzu v pražském Paláci Akropolis

 

V rámci celosvětových oslav Mezinárodního dne jazzu chystá festival Mladí Ladí Jazz na neděli 30. dubna unikátní večer v koprodukci s Českým rozhlasem Vltava. Koncert v pražském Paláci Akropolis, který bude zároveň uzavírat celý festival, odstartuje v 18 hodin projekt L‘udové Mladistvá - vítěz soutěže pro nadějné talenty Jazz Fruit. Hlavní hvězdou večera bude legendární basista Miroslav Vitouš, který v letošním roce slaví 70. narozeniny.

 

Vystoupí s triem složeným z nejvýznamnějších československých jazzových osobností. Večer zakončí Rozhlasový Big Band Gustava Broma, který byl americkým časopisem Down Beat zařazen mezi deset nejlepších big bandů světa, a se kterým účinkovaly takové hvězdy, jako například Ray Charles, Liza Minnelli či James Morrison. Celý koncert bude živě přenášet Český rozhlas Vltava a Český rozhlas Jazz, jeho součástí bude také videopřenos na Youtube kanál a Facebook stanice Vltava. V rámci koncertu se bude natáčet dokumentární film „Miroslav Vitouš – jazzová legenda“. Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síti GoOut, zvýhodněné studentské vstupné začíná již na 111 Kč.

 

Večer s názvem Mezinárodní den jazzu s Českým rozhlasem připadá na neděli 30. dubna a tato oslava jazzového svátku zároveň zakončí osmý ročník festivalu Mladí Ladí Jazz. Český rozhlas Vltava bude celý večer živě přenášet a do vysílání přidá také vstup z oslav Dne jazzu ve slovinském hlavním městě Lublani, odkud živě odvysílá hodinový koncert formace Artbeaters.

 

Hlavní hvězdou jedinečného večera bude Miroslav Vitouš Trio. Projekt legendárního basisty Miroslava Vitouše je založený na improvizační interakci s českým saxofonistou Karlem Růžičkou ml. a slovenským pianistou Lubošem Šrámkem. „Všichni tři hudebníci se setkají teprve den před koncertem a po většinu jejich hudebního vystoupení půjde o momentální hudební dialogy či trialogy a práci s hudebními atmosférami“, upřesňuje Václav Vraný, hudební dramaturg Českého rozhlasu Vltava. Miroslav Vitouš je mimo jiné spoluzakladatelem kapely Weather Report, jedné z nejvýznamnějších jazzrockových formací, s níž natočil celkem 5 alb. Jeho spolupráce s Chickem Coreou zase v roce 2003 přinesla cenu Grammy. Velkou část jeho autorské tvorby vydalo prestižní globální vydavatelství ECM a na jeho albech hostují jména jako Jan Garbarek, Jack DeJohnette či John McLaughlin.

 

Koncertní večer zakončí Rozhlasový Big Band Gustava Broma, který podle amerického časopisu Down Beat patří mezi deset nejlepších na světě. Big Band Gustava Broma již léta vládne pod taktovkou Vlada Valoviče důmyslnou kompoziční prací i spontaneitou jazzových improvizací. Loni vyšlo poslední album Big Bandu s názvem Correspondance, které obsahuje výhradně původní tvorbu členů tohoto souboru.

 

Zdroj: Český rozhlas

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Pátek Sobota Neděle
Dešťové přeháňky
8°C /5°C
Polojasno
6°C /-1°C
Polojasno
8°C /0°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace