REKLAMA

Velikonoční festival duchovní hudby

 

Jeden festival, 6 chrámů, 6 koncertů a temné hodinky. Tak by se dal jednoduše shrnout 26. ročník. V neděli 9. dubna ho v kostele sv. Janů zahájí známé Matoušovy pašije od J. S. Bacha. „Vystoupí Capella Cracoviensis, jeden z nejdynamičtěji se rozvíjejících souborů v Polsku, který se specializuje na interpretaci staré hudby. Na Velikonoční festival duchovní hudby přijede do Brna podruhé. Poprvé to bylo v roce 2013, kdy s velkým úspěchem uvedl Händelovo oratorium,“ dodává Lucie Šnajdrová. Následovat budou koncerty Brány Jeruzálema od Broniuse Kutavičiuse, Ukřičené lamentace s belgickým sborem Graindelavoix, Apoštol Pavel (Mendelssohnovo oratorium Paulus) s brněnskými filharmoniky a Svědectví svatých v poezii a hudbě Hildegardy z Bingenu s ženským sborem Tiburtina ensemble. Milovníci varhan si přijdou na své na varhanním koncertě Jana Šprty.

 

Foto: Petr Francan, archiv FB

 

Temné hodinky festivalu aneb Koncerty při svíčkách

 

Součástí festivalu jsou kromě tradičních koncertů také temné hodinky (koncerty při svíčkách) v závěru svatého týdne. Letos na středeční program renesančních lamentací v podání slavného belgického souboru Graindelavoix navazují čtvrteční Zpívaná rozjímání a v pátek Velkopáteční ztišení.

 

PROGRAM

 

Vznik festivalu se datuje do roku 1992 a jde o vůbec první festival svého druhu v České republice. Reaguje na stálý zájem posluchačů o koncerty duchovní hudby tematicky spjaté s liturgicky významným obdobím Velikonoc. Velikonoční festival duchovní hudby zůstává ve středoevropském měřítku ojedinělým mezinárodním projektem věnovaným výhradně duchovní hudbě s akcentací na objevnou a zajímavou dramaturgii a na vynikající interpretační výkony.

 

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Čtvrtek Pátek Sobota
Dešťové přeháňky
8°C /3°C
Oblačno
7°C /2°C
Polojasno
8°C /-1°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace