REKLAMA

Hudba sfér

 

Vědci se dnes a denně přesvědčují o neuvěřitelném souladu většiny přírodních jevů. Harmonie je důležitá nejen pro sněhové vločky, krystaly, květiny a hudbu, ale také pro pohyb planet kolem Slunce. Není divu, že právě na počátku 17. století pojmenoval Johannes Kepler jedno ze stěžejních děl Harmonie světů. Zatímco filozofové středověku se metaforicky zmiňovali o „hudbě sfér“, Kepler objevil fyzikální harmonie v pohybu nebeských těles, na které obrazně řečeno pohlížel jako na formu hudby, neslyšitelnou, ale krásně harmonickou.

 

Záverečný koncert cyklu nedělních koncertů výjimečných umělců, kteří vás přenesou do snového světa vesmíru kolem nás.

 

Hudba sfér na Hvězdárně a planetariu Brno

23. dubna 2017 v 19:00

PRAGUE CELLO QUARTET

Jan Zvěřina, Petr Špaček, Jan Zemen a Ivan Vokáč

 

Program: Kvartet předvede výběr ze svého bohatého uměleckého záběru a nabídnou skladby G. Rossiniho, A. Dvořáka, G. Gerschwina, A. Piazzoly, L. Bernsteina, ale také např. Ennia Morriconeho.

 

Vstupenky

 

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Čtvrtek Pátek Sobota
Dešťové přeháňky
8°C /3°C
Oblačno
7°C /2°C
Polojasno
8°C /-1°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace