REKLAMA

Pardubické hudební jaro slavnostně zahajuje již 5. března 2017

 

Mezinárodní festival Pardubické hudební jaro má před sebou již 39. sezónu. Uskuteční se v období od 14. února do 14. května 2017 a program tvoří dramaturgicky rozmanitá škála třiadvaceti koncertů, operních a baletních představení, jazzu, etna a crossoverových projektů.

 

39. ročník zahájí Symfonický orchestr Českého rozhlasu s dirigentem Ondrejem Lenárdem a fenomenálním mladým českým houslistou Janem Mráčkem. Zazní houslový koncert P. I. Čajkovského a Dvořákova Symfonie e moll „Novosvětská“. Slavnostnímu zahajovacímu koncertu bude 14. února předcházet „Prolog festivalu“ - v Multifunkčním centru v Hlinsku vystoupí sopranistka Eva Urbanová spolu s Filharmonií Hradec Králové a dirigentem Davidem Švecem. Program koncertu, složený ze slavných operních árií a předeher, zazní opakovaně na závěrečném koncertu v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích v neděli 14. května.

 

 

My jsme SOČR - Basa - Foto: Český rozhlas

Festivalové publikum se dále může těšit na Verdiho La traviatu, Rossiniho Lazebníka sevillského, balet Spartakus A. Chačaturjana nebo na koncert s názvem „Rod Stamiců a Pardubice“. Mezi vrcholy Pardubického hudebního jara 2017 budou zajisté patřit také setkání s Václavem Hudečkem, Dagmar Peckovou, Davidem Ebenem a Schola Gregoriana Pragensis, varhaníkem Alešem Bártou a sopranistkou Olgou Jelínkovou, rakouským klavíristou Paulem Guldou, stejně jako orchestrem Ciganski Diabli, nizozemským souborem Collegium Musicum Den Haag a neposlední řadě s nesmrtelným Laco Deczi & Celula New York. Příznivci festivalu se vydají též po stopách Freddie Mercuryho s crossoverovým pořadem Queen symphonic.

 

Během tří měsíců tedy proběhne jedenáct koncertů, operních a baletních představení přímo v Pardubicích a dalších dvanáct akcí mimo krajskou metropoli. Přehlídka zavítá do koncertních sálů, divadel a památkových objektů v Chrudimi, Hlinsku, Přelouči, Heřmanově Městci, Sezemicích, Vysokém Mýtě, Luži, Kameničkách a v Kolíně.

 

Mezinárodní festival Pardubické hudební jaro je významnou kulturní událostí východočeského regionu již od roku 1978. Od roku 2013 je pořadatelem festivalu společnost Barocco sempre giovane, o.p.s., jejímž cílem je propagace trvalých kulturních hodnot a jejich zpřístupnění co nejširšímu spektru posluchačů. Festival nabízí hudbu všech slohových období, žánrově je zaměřen především na klasickou hudbu. Přibližně dvacet koncertů probíhá každoročně od začátku března do poloviny května v koncertních sálech a památkových objektech města Pardubic a dalších měst regionu. Festival představuje významné tuzemské i zahraniční umělce, komorní soubory, symfonické orchestry, operní a baletní soubory.

 

Přehled koncertů a prodej vstupenek najdete na stránkách www.pardubickehudebnijaro.cz.

 

Publikováno 2. 2. 2017.

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Čtvrtek Pátek Sobota
Dešťové přeháňky
8°C /3°C
Oblačno
7°C /2°C
Polojasno
8°C /-1°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace