REKLAMA

Konkurz: nová inscenace v divadle Rokoko

 

V sobotu 11. března se v Divadle Rokoko uskuteční premiéra inscenace Konkurz. V hlavních rolích se představí Dana Batulková, Jiří Hána a Aleš Procházka. Režie se ujal Ondřej Zajíc.

 

„Hra Konkurz geniálního scenáristy a dramatika Jeana-Clauda Carrièra, který mj. spolupracoval s Buñuelem, Brookem nebo Formanem, je tak vrstevnatá, že si v ní každý najde to své. Mě osobně oslovila tím, jak hluboké porozumění projevil autor pro herecký osud,“ říká režisér Ondřej Zajíc. Tři herci, kteří čekají na roli, a jsou pro to ochotni udělat téměř vše. O jakou roli se jedná? To nikdo přesně neví. Pokyny se neustále mění, příkazy si odporují, není jisté, jestli konkurz už probíhá, nebo teprve začne… To je v kostce hlavní zápletka této absurdní komedie.

 

Jedné z rolí účastníků konkurzu se zhostila herečka Dana Batulková: „Zkoušení nás bavilo, na jevišti mezi námi funguje neuvěřitelná chemie. Inscenace sama je zvláštní, znejisťující, a na každé zkoušce se vyvíjí. Jsem velmi zvědavá, jak ji diváci přijmou.“ Na jevišti dále uvidíte Jiřího Hánu, Aleše Procházku, Henrietu Hornáčkovou, Zdeňka Dolanského a Jaroslava Vlacha.

 

Premiéry se uskuteční 11. a 13. března v Divadle Rokoko.

 

Jean-Claude Carrière

Konkurz

Režie: Ondřej Zajíc

Dramaturg: Věra Mašková

Překlad: Matylda a Michal Lázňovských Scéna: Michal Syrový

Kostýmy: Dana Hávová

Hrají: Dana Batulková, Jiří Hána, Aleš Procházka, Jaroslav Vlach, Zdeněk Dolanský, Henrieta Hornáčková

 

Foto z generální zkoušky: A. Hrbková


>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Středa Čtvrtek Pátek
Zataženo
19°C /11°C
Oblačno
20°C /11°C
Oblačno
19°C /10°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace