REKLAMA

Vzpomínková benefice na Irenu Kačírkovou

 

Česká herečka Irena Kačírková (24. 3. 1925 – 26. 10. 1985 v Praze) prožila dětství a dospívání v době válečných let v Ostravě. Vystudovala státní konzervatoř a poté DAMU v Praze. Po roce v Realistickém divadle odchází se skupinou herců pod ,,křídla" Oty Ornesta do Městských divadel pražských. Zůstala tomuto divadlu věrná celý život. Patřila do generace herců Komorního divadla, kde se vytvářely v 60. a 70. letech modelové inscenace. Pod vedením režisérů, jako byl Alfréd Radok, hrála významné role např. Zlodějka z města Londýna, Švédská zápalka, Sestup Orfeův. Sama se považovala za herečku převážně divadelní.

 

 

Ve filmu dostává málo příležitostí, také díky svému politickému postoji v roce 1968. Po slibném začátku v Krejčíkově Svědomí jsou významné jen tři filmy šedesátých let: Ikarie XB1, Starci na chmelu, Bílá paní. Pro televizi vytvořila několik inscenací, např. s režisérem Bělkou Waterloo. Do povědomí diváků se dostala v 70. letech kurzem francouzštiny. Irena Kačírková divadlo milovala a byla ochotná se pro jeviště obětovat.

 

Zavzpomínat přijdou: Kristina Novotná, dcera Ireny Kačírkové a autorka vzpomínkové knihy, a bývalí kolegové slavné herečky Petr Kostka, Carmen Mayerová a další. Pořadem provází Jan Lorman.

 

Út 28. 2. / 16:00 h

150 Kč / 100 Kč Klub přátel Života 90

 

Divadlo U Valšů

Karoliny Světlé 18, Praha 1, sídlo Život 90, z.ú.

pokladna: 222 333 999, po - pá 8:00 - 16:00 hod.

www.divadlouvalsu.cz

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Čtvrtek Pátek Sobota
Dešťové přeháňky
10°C /6°C
Zataženo
11°C /7°C
Zataženo
11°C /7°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace