REKLAMA

Benefice Petra Weigla

 

 

Čtvrtek 16. 2. / 16:00 h

vstupné 150 Kč / 100 Kč Klub přátel Života 90

 

Petr Weigl (1939), filmový režisér, má na svém uměleckém kontě kromě řady baletních a operních inscenací (Praha, Bratislava, Mnichov, Berlín, Sevilla, Paříž) především 46 filmových titulů. Spolupráce se zahraničními producenty umožnila Weiglovi spolupráci i s význačnými světovými umělci. Za vrchol Weiglovy tvorby jsou považovány filmově ztvárněné opery. V Čechách jsou známé především Radúz a Mahulena, Rusalka, Romeo a Julie, Eugen Oněgin.

 

 

Svou schopností zbavit operu kulis jeviště a nahradit je autentickým prostorem, uměním převést obraz do hudby a hudbu do obrazu anebo slova se stal oceňovaným filmovým tvůrcem. Zmiňme kupříkladu ceny Prix Italia, nominace na ceny EMMY.

 

V pořadu, kterým nás provede Jan Lorman, budou uvedeny ukázky z nejlepších Weiglových děl.

 

Divadlo U Valšů

Karolíny Světlé 18, Praha 1

Pokladna a rezervace: 222 333 999 / 512

PO – PÁ 8.00 – 16.00

e-mail: divadlo@zivot90.cz

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Středa Čtvrtek Pátek
Dešťové přeháňky
5°C /3°C
Oblačno
7°C /0°C
Zataženo
12°C /6°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace