REKLAMA

Kino Lucerna pro seniory / únor

 

 

Možnost slevy pro seniory na níže vybraná představení. Slevu lze uplatnit pouze na pokladně kina. Sleva je ve výši 50% vyjma následujících představení: Bolšoj balet 2016/17 /sleva 50,- Kč/

 

středa, 1. 2. 2017, 13:30 Viva

Osmnáctiletý Jesus pracuje ve zchátralém travesty klubu v Havaně jako kadeřník, ale sní o tom, že se stane hvězdou. Zničehonic se z vězení vrátí jeho otec, kterého si Jesus sotva pamatuje, a nastěhuje se k němu. Syn se pokouší přestát nechtěnou a panovačnou přítomnost, otcovy problémy s alkoholem a sebeovládáním. Navzdory vzájemným rozdílům se agresivní „návštěvník" a jeho citlivý homosexuální syn velmi pozvolna vydávají na silnou cestu k vzájemnému porozumění a přijetí. Dojemný snímek o odhodlání najít vlastní osobnost vyniká především skvělým výkonem Héctora Mediny v roli Jesuse.

Režie: Paddy Breathnach

 

pátek, 3. 2. 2017, 13:30 Velká čínská zeď

Legendární režisér Zhang Yimou (Klan létajících dýk, Nikdo nesmí chybět) přichází s velkolepým filmem Velká čínská zeď , kde jedním z hlavních hrdinů je právě tato neuvěřitelná stavba, která dodnes nebyla překonána. A v dalších rolích pak uvidíte takové hvězdy jako je Matt Damon nebo Willem Dafoe.

 

neděle, 5. 2. 2017, 15:45 Bolšoj balet: Labutí jezero /2017/

Klasické Labutí jezero je symbolem Bolšoj baletu a ruské baletní tradice. Romantická báje o dívkách zakletých do labutí, které může vysvobodit jen čistá láska je odrazovým můstkem pro tanec s nadlidským půvabem a elegancí, ve kterém se prolíná krása lidská a labutí.

Hudba: P. I. Čajkovskij • Choreografie: Jurij Grigorovič

 

pondělí, 6. 2. 2017, 13:30 Spojenci

Brad Pitt a Marion Cotillard (Edith Piaf) v hlavních rolích romantického válečného dramatu oscarového režiséra Roberta Zemeckise (Forrest Gump, Smrt jí sluší) Píše se rok 1942 a Max Vatan seskakuje padákem do dun marocké pouště s cílem zabít v Casablance německého velvyslance. V městě se setkává s Francouzkou Marianne, která má hrát roli jeho manželky a pomoci mu se splněním jeho mise. Předstírání manželské intimity a zamilovanosti postupně přeroste v opravdovou vášeň, a proto po ukončení operace společně odjedou do Londýna, kde se, válce navzdory, vezmou. Jejich rodinné štěstí trvá jen do chvíle, kdy se Max dozví, že i tohle může být jen důmyslná hra, která by ve finále mohla výrazně ovlivnit výsledek války. Začíná tak jeho zoufalý hon za pravdou a za nadějí, že to, co o jeho ženě tvrdí jeho nadřízení, není pravda.

Režie: Robert Zemeckis

 

středa, 8. 2. 2017, 13:30 Richard Müller: Nespoznaný

Richard Müller patří již 25 let k nejvýraznějším osobnostem hudební branže na Slovensku i v České republice. Během své kariéry zažil dramatické vzestupy i pády, jednou dokonce vyhlásil, že s hudbou nadobro končí. Následně se však na scénu vrátil a zároveň se pustil do boje s neléčenou, a konzumací drog akcelerovanou, psychickou poruchou - maniodepresí. Dokument je intimním portrétem výrazné autorské osobnosti, která každodenně čelí množství osobních problémů i nekončícího zájmu fanoušků i bulváru.

Režie: Miro Remo

 

pátek, 10. 2. 2017, 13:30 Norský dům (projekt Severská filmová zima)

Perský uprchlík přichází do Norska žádat o azyl. Nepředvídatelná cesta jej svede k bydlení na samotě a na akademii, kde musí projít řadou testů, aby vůbec mohl zůstat.

Režie: Jan Vardoen

 

pondělí, 13. 2. 2017, 13:30 Anděl Páně 2

Volné pokračování úspěšné vánoční pohádky. Anděl Petronel (Ivan Trojan) stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš (Jiří Dvořák), začne Petronela ponoukat. Stačí tak málo: utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh! A cesta k zaslouženému uznání bude volná. Hádka Petronela s Uriášem o jablko Poznání ale skončí neslavně. V potyčce se vzácné ovoce skutálí až na Zemi. Anděl - popleta a jeho kamarád čert - pokušitel musí šupem na svět jablko Poznání najít a přinést zpátky, jinak je ten Nejvyšší (Jiří Bartoška) promění v hvězdnou mlhovinu...

Režie: Jiří Strach

 

 

středa, 15. 2. 2017, 13:30 Já, Daniel Blake

Nestor britské kinematografie, mimořádně plodný a uznávaný tvůrce Ken Loach, vypráví ve svém zatím posledním snímku, oceněném Zlatou palmou na loňském festivalu v Cannes, možná až nepříjemně aktuální příběh padesátníka Daniela, který se poté, co utrpí infarkt, ocitne ve vyčerpávajícím kolotoči žádostí o podpůrné státní dávky. Zatímco se snaží prokousat nesmyslně nastaveným systémem a absurdními byrokratickými procesy, které ho nutí shánět práci v rozporu s doporučením lékaře, potkává svobodnou matku Katie a její dvě děti. Neúplná rodina má jedinou šanci, jak uniknout živoření v jedné místnosti na bezdomovecké ubytovně – přijmout byt v 300 mil vzdáleném, neznámém městě. Daniel a Katie se každý po svém snaží vypořádat s příkořími systému a přitom neztratit zbytky důstojnosti. Českou slavnostní premiéru snímku, která se uskuteční 1.2. v Lucerně, ozdobí svou účastí představitel titulní role, britský herec Dave Johns.

Režie: Ken Loach

 

pátek, 17. 2. 2017, 13:30 Místo u moře

Casey Affleck sbírá za hlavní roli ve snímku Místo u moře jedno ocenění za druhým, včetně Zlatého Glóbu. Dechberoucím způsobem zde ztvárnil postavu Leea Chandlera, mladíka, který po smrti svého staršího bratra Joea s velkým překvapením zjišťuje, že jím byl ustanoven jako jediný opatrovník synovce Patricka. Lee opouští své současné zaměstnání a naplněn obavami se vrací do vesnice Manchester-by-the-Sea, aby zde o temperamentního šestnáctiletého Patricka pečoval. Současně je nucen vyrovnávat se se svou minulostí, která ho odloučila jak od manželky Randi (Michelle Williams – Zkrocená hora), tak od komunity, ve které se narodil a dospíval. Lee a Patrick, které spojuje pouto jediného člověka, jenž celou rodinu udržoval pohromadě, se oba snaží smířit se životem ve světě bez milovaného bratra a otce...

Režie: Kenneth Lonergan

 

pondělí, 20. 2. 2017, 13:30 La La Land

Ryan Gosling a Emma Stone v moderním pojetí klasického hollywoodského milostného románu, umocněného skvělými písněmi, doprovázenými velkolepými tanečními čísly. Příběh vypráví vášnivý milostný vztah, od něžného vzrušení rozvíjející se lásky, až po trpké zklamání z velkých ambicí.

Režie: Damien Chazelle

 

středa, 22. 2. 2017, 13:30 Královna Kristýna

Příběh švédské královny Kristýny, která nastoupila na trůn ve věku šesti let, je portrétem extravagantní mladé ženy, jež se vzpírala tradici i konvencím a mimoděk změnila běh dějin. Mladá žena, vzdorující konzervativním silám bránícím pokroku, je rozkročena mezi rozumem a citem, mezi kvalitním moderním vzděláním a anachronickým světem státnických povinností – mezi brilancí své mysli a nesrozumitelnými touhami svého těla.

 

pátek, 24. 2. 2017, 13:30 Jackie

Jedna z nejoblíbenějších hereček současnosti, Natalie Portman (Černá labuť), ztvárňuje v tomto snímku zřejmě svou životní roli - postavu ikonické první dámy USA Jacqueline Bouvier Kennedyové. Ocitáme se v Jackiině světě během prvních dnů bezprostředně po nejděsivějším zážitku, jaký může žena zažít - vraždě jejího manžela J. F. Kennedyho. Nehledě na smutek a trauma, které prožívá, nastoluje první dáma boj o znovuzískání víry, útěchu pro své dětí i formování historického odkazu svého manžela Americe i okolnímu světu.

Režie: Pablo Larraín

 

neděle, 26. 2. 2017, 16:45 Já, Claude Monet

S pomocí soukromých dopisů odhaluje oceňovaný režisér Phil Grabsky ve svém novém filmu zcela nový pohled na muže, který nejenže se svými obrazy zasloužil o zrod impresionismu, ale byl možná nejvlivnějším a nejúspěšnějším malířem 19. a počátku 20. století. Přesto a snad právě proto Monetův život představuje strhující příběh o muži, který pod rouškou svých sluncem rozjasněných pláten, trpěl pocity deprese a osamělosti a dokonce inklinoval k sebevraždě. Jak se ale jeho umění vývíjelo a jeho láska zahradničení vedla ke slávě jeho zahrady v Giverney, objevuje se v jeho dopisech humor, porozumění a láska k životu.

režie: Phil Grabsky

pondělí, 27. 2. 2017, 13:30

 

pondělí, 27. 2. 2017, 13:30 Padesát odstínů temnoty

Pod vedením režiséra Jamese Foleyho a bedlivým dohledem autorky předlohy E. L. James se vrací Jamie Dornan a Dakota Johnson, aby napsali další kapitolu pikantní romance o vztahu dominantního milionáře Christiana Greye a submisivní studentky Anastasie Steeleové. Je třeba říct, že výše uvedené charakteristiky už vlastně neplatí. Odstíny šedi skončily ve chvíli, kdy Anastasia přestala hrát podle Greyových pravidel a bez okolků ho opustila. Dosavadní lovec a dravec se ocitá v pro něj neznámé životní situaci a navíc si uvědomuje, že se do Anastasie zamiloval. Té se sice nechce vrátit do světa, ve kterém naplňovala roli poddajné studentky, ale Christianovu kouzlu odolat stejně nedokáže. Nevědomky se tak vystavuje velikému nebezpečí. Z Greyovy minulosti se náhle začnou vynořovat temné stíny, které pomáhaly vytvořit jeho komplikovanou osobnost. A těm rozhodně není po chuti, že „jejich“ Christian podlehl tak banálnímu a slabošskému citu, jakým je láska.

Režie: James Foley

 

Kino Lucerna, Vodičkova 36, Praha 1, 110 00

Pokladna, info o programu a rezervace vstupenek na tel.č.: mobil 736 431 503, pevná linka 224 216 972 (se záznamníkem pro rezervaci vstupenek)

Pokladna je otevřena denně od 12:00 hod. a zavírá 15 min. po začátku posledního představení (pokud představení začíná dříve, je otevřeno půl hodiny před začátkem představení), e-mail: kino(zavináč)lucerna.cz

 

Pozn. Neručíme za případné změny v programu, které mohou učinit jednotlivá kina po vydání tohoto materiálu.

(Publikováno 25. ledna 2017)

 

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Čtvrtek Pátek Sobota
Dešťové přeháňky
10°C /6°C
Zataženo
11°C /7°C
Zataženo
11°C /7°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace