REKLAMA

V rytmu swingu buší srdce mé - benefiční představení pro Život 90

 

Ve středu 5. října odehraje Národní divadlo benefiční představení pro Život 90. Představení v Rytmu swingu buší srdce mé, jehož autorem je Ondřej Havelka začíná v 18:30 hodin. Slavnostní večer pořádá Život 90. Součástí večera bude také předání ocenění těm, kteří obětavě pomáhají starým lidem. Benefice bude zahájena v 18 hodin uvítacím drinkem, začátek představení je naplánován na 18,30 hodin.

 

 

Výjimečný projekt Ondřeje Havelky a Národního divadla, který zobrazuje pohnuté dějiny Československa z originálního úhlu pohledu originálním způsobem. Adapce pamětí textaře a muzikanta Jiřího Traxlera je svědectvím o střetu svobodného ducha jazzu-swingu s dvěma totalitními režimy a o nerovném souboji lidské svobodomyslnosti s tendencí spoutat člověka a ovládnout jeho mysl i činy.

Výtěžek z prodeje vstupenek bude věnován non stop bezplatné krizové lince Senior telefon. Tu provozuje Život 90 od roku 1990. Senior telefon za dobu své existence pomohl více než půl miliónu volajících. Lidé se na krizovou linku obracejí se závažnými tématy, jako jsou týrání, sebevražedné úmysly, zanedbávání péče, domácí násilí nebo mezigenerační konflikty. Dovolá se na ni ročně na 14 tisíc lidí, další tisíce se nedovolají, protože je linka přetížena. Proto se Život 90 rozhodl od září provoz zdvojnásobit, aby mohl pomoci dalším 20 seniorům denně. Koupí 1 vstupenky zajistíte 40 minut provozu Senior telefonu.

 

Život 90 již 26 let pomáhá seniorům v celé republice žít co nejdéle plnohodnotný život ve vlastním domově. V centru Prahy provozuje komunitní centrum pro seniory a jejich blízké, své služby poskytuje 24 hodin denně, 365 dní v roce. Senioři navštěvují bezplatné poradny, cvičí, učí se jazyky nebo práci s počítačem. Život 90 provozuje linku důvěry Senior telefon 800 157 157 - jedinou nonstop bezplatnou linku pro seniory v Česku. Od roku 1990 nabízí systém tísňového tlačítka, pomocí kterého chrání životy tisíců starých lidí v celé České republice. Tísňová péče Života 90 byla v letošním roce odbornou studií vyhodnocena jako nejlepší v ČR. DMS ZIVOT90 na číslo 87 777.

www.zivot90.cz

 

Zdroj: ŽIVOT 90

(Publikováno 9. června 2016)

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Čtvrtek Pátek Sobota
Dešťové přeháňky
10°C /6°C
Zataženo
11°C /7°C
Zataženo
11°C /7°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace